Najwyżej oceniane usługi prawnicze w Gdyni? Kancelaria adwokata Karola Czaplewskiego świadczy kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego i karnego. Od wielu lat szeroko doradzamy naszym Klientom i skutecznie rozwiązujemy ich problemy prawne. W codziennej praktyce reprezentujemy Klientów przed trójmiejskimi sądami. Najbardziej skomplikowane kwestie i zagadnienia wyjaśniamy zrozumiałym językiem i w przystępny sposób. Jesteśmy pasjonatami prawa rodzinnego i karnego, które zręcznie łączymy z wątkami cywilnymi. Widzieć dodatkowy informacja na tej stronie o rozwód gdynia.
Do jakiego sądu składa się pozew o rozwód? Pozew o rozwód składamy do Sądu Okręgowego, w którego okręgu ostatnio zamieszkiwali małżonkowie. Warunkiem jest, aby jedna osoba nadal mieszkała na jego terenie. Jest to sytuacja najczęstsza. W Polsce jest 45 Sądów Okręgowych i zazwyczaj mieszczą się w dużych miastach. Jeżeli każdy z małżonków przeprowadził się po rozstaniu do innego miasta, wówczas sądem właściwym do rozpoznania sprawy rozwodowej będzie Sąd Okręgowy właściwy dla miejsca zamieszkania strony pozwanej. Jeżeli jeden z małżonków mieszka za granicą to sądem właściwym będzie Sąd Okręgowy właściwy dla miejsca zamieszkania powoda. W wyjątkowych sytuacjach sąd właściwy zostanie wyznaczony przez Sąd Najwyższy.
Dzięki zasiedzeniu, posiadacz nieruchomości, który nie jest jej właścicielem, może nabyć własność tej nieruchomości, jeżeli przez 30 lat posiada tę nieruchomość jako posiadacz samoistny (korzysta z niej jak właściciel). Wówczas dochodzi do zasiedzenia pomimo, że posiadacz uzyskał posiadanie w złej wierze (czyli wiedział, że nie jest właścicielem, ale zachowywał się w stosunku do nieruchomości jak właściciel). Jeżeli posiadacz samoistny uzyskał posiadanie w dobrej wierze (co się rzadko zdarza), to można zasiedzieć nieruchomość wraz z upływem 20 lat.
Wskazujemy Klientom możliwości, jakie powinny zostać podjęte celem uniknięcia bądź ograniczenia odpowiedzialności za niewykonanie umowy. Staramy się wypracować rozwiązania umożliwiające współpracę pomiędzy przedsiębiorcami w warunkach głębokiego kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. W niektórych przypadkach tylko renegocjacja umowy może zapobiec ogłoszeniu upadłości.
Nowelizacja przepisów daje możliwość tymczasowego wykonywania praw z udziału w firmie po śmierci przedsiębiorcy, poprzez ustanowienie tymczasowego przedstawiciela. Odrzucenie spadku po upływie 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy. Co się stanie, gdy nie odrzucimy spadku w ciągu 6 miesięcy od śmierci? Spadkobierca, który w ciągu 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy nie złoży oświadczenia o odrzuceniu spadku, jest uznawany za przyjmującego spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Wówczas odpowiedzialność spadkobiercy za zobowiązania spadkodawcy jest ograniczona do wartości otrzymanego majątku. Przed 18 października 2015 r. spadkobierca, który nie złożył odpowiedniego oświadczenia przyjmował spadek wprost, czyli ze wszystkimi długami. Widzieć jeszcze informacja na tej stronie o https://czaplewski-kancelaria.pl/.